Paslanmaz Korkuluk

Paslanmaz Korkuluk

Paslanmaz çelik, yüksek alaşımlı çeliğin ağırlıklı olarak paslanmaya karşı yüksek dayanımı nedeniyle kullanılan adıdır. Paslanmaz çelik ailesinin temel özelliği hepsinin en az % 10,5 krom içermesidir. Bu özellik çeliğin aşındırıcı hava koşulları, veya aşındırıcı kimyasal ortamlara daha yüksek direnç göstermesini sağlar.

Paslanmaz çelik, standart çelikten pahalı olmasına ve dünya pazarında kullanımının daha az olmasına rağmen  dekorasyon sektöründe çok önemli bir yere sahiptir.

Paslanmaz korkuluk kullanım alanları

Paslanmaz korkuluk hem iç mekan hem de dış mekanlarda güvenlik, dayanıklılık ve Estetik açıdan görünüm zenginliği sağlaması amacıyla kullanılabilir.

İş merkezleri, konutlar, AVM’ler, çeşitli kamusal alanlar, fabrikalar, tren ve metro istasyonları, hastaneler, okullar, deniz ve otobüs terminalleri paslanmaz korkulukların yoğunlukla kullanıldığı yerlerdir.

Temizlik ve bakımlı düzenli olarak yapılması durumunda, paslanmaz korkuluklar her zaman ilk günkü görünüme sahip olacaktır. Uzun ömrü ve dayanıklılığı da paslanmaz korkulukların daha fazla tercih edilmesini sağlar.

Neden paslanmaz korkuluk ?

Güvenlik ve kaza risklerini en düşük seviyeye indirmek, mekanımızı daha estetik estetik bir görünüme getirmek, Ekonomik Maliyet ve bakım kolaylığı, hızlı üretim ve montaj, paslanmaz korkuluğu tercihlerin üst sıralarına taşır.

Paslanmaz korkuluk uygulaması

Uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre özel olarak tasarlanabilen paslanmaz korkuluk modelleri, sadece projelere göre üretildiği için,  standart ölçülere uygun üretilmemektedir.

Mimari projelere uygunluk sağlayabilecek şekilde istenildiği gibi tasarlanabilen modeller, ürün özelliklerine göre de fiyatlandırılır. Bu sebepler standard bir fiyat belirtmek paslanmaz korkuluk modelleri için çok zordur.

Paslanmaz Çelik kaliteleri

303, 304, 316

Bu ürünlerin içindeki krom ve diğer metallerin oran farklılıkları, yapılacak işçilik, nakliye ve montaj detayları ile birlikte, paslanmaz korkuluk fiyatlarını önemli derecede belirlemektedir.

Paslanmaz korkulukların temizlik ve bakımı

Özel olarak paslanmaz ürün temizlik ve bakımı için üretilen spreyler ile temizlik ve bakım yapılması önemle önerilmektedir. Tuzruhu, vs asidik temizleyiciler, paslanmazı sarartmakta, ve ömrünü kısaltmaktadır. Bu nedenle piyasada satılan temizleyiciler yerine, üreticinizin size önereceği özel kimyasalları tercih etmenizi mutlaka öneriyoruz.

 Whatsapp’tan Sor