Cam Bölme

Şeffaf Duvarlar : Cam Bölmeler

Cam bölme sistemlerinin kullanıldığı alanlar ,toplantı odaları, yönetici ofisleri ve sessizliğin ve şeffaflığın arandığı diğer çalışma alanlarıdır

Cam bölme sistemleri ile ekip çalışmasının enerjisini azaltmadan, kendinize ait bir mekanda sessiz ve huzurlu şekilde çalışmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Işığın kesintisiz olarak yol almasını sağlayan cam bölmeler, duvarları şeffaflaştırarak sade ve estetik iç mekanlar elde etmemizi sağlar. Çalışma alanlarımıza dinamizm katar.

Tek veya çift camlı, ahşap dolu panelli, pervazlı, derzli, yatay yada düşey taşıyıcılı cam bölme sistemleri içinden bütçe ve ihtiyacınız için doğru seçimi yapmanız, ofislerinizde aydınlığı ve rahatlığı yaşamanızı sağlar.

Tek camlı Cam bölme sistemlerinde, genelde iç mekan olduğu için 4+4 , 5+5 veya 6+6 lamine cam modelleri tercih edilir..

Çift camlı sistemlerde ise camlar temperli olup arada hava veya argon gazı boşluğu bulunur. Argon gazı , ekonomik maliyetli olup, ısı ve ses yalıtımına katkı sağlar.

Jaluzili Cam bölme Sistemi

Jaluzili cam bölme sisteminde, jaluzi iki camın arasında kalarak dış etkenlere karşı korunur. Böylece temizlik ihtiyacı olmaz, jaluzinin çizilme veya hasar görme tehlikesi ortadan kalkar. Camın iç ve dış yüzeyleri rahatlıkla silinebilir.

Jaluzili Cam bölme Sistemi çalışma alanları arasında ısı ve ses izolasyonu sağladığı gibi .

Toplantılarda ve görüşmelerde olması şart olan Gizlilik gibi önemli bir görevi de yerine getirir.

Ayrıca iç mekanın estetiğini arttırır.

Çift cam arasınaa monte edilen jaluzi,  anahtar veya uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Çift taraflı olarak 4 mm temperli cam olarak üretilir.

Eğer istenirse camların extra clear , yani ışık geçirgenliği daha yüksek cam olarak da üretilme imkanı mavcuttur. Jaluzinin kalınlığı 16 veya 25 mm olarak müşteri talebine göre üretilir.

Elektronik cam (Elektrikle kararan cam) bölme sistemleri

Elektronik malzemeye elektrik potansiyel uygulandığında malzeme elektrik yüklenir veya elektrik yükü kaybeder. Uygulanan elektrik potansiyeli arttıkça malzeme rengi açılarak saydamlaşır ve ışık geçirgenliği artar. Azaldığında ise renkte koyulaşma gerçekleşir ve ışık geçirgenliği azalır. Buna örnek olarak elektronik camları verebiliriz. Elektronik oksit sınıfında yer alan tungsten oksit 1 mikron kalınlığında çok katmanlı şekilde cam üzerine kaplandığında ve 1 ile 5 Volt aralığında gerilim uygulandığında cam yüzeyi renkli olmaya başlamakta ve ışık geçirgenliği azalmaktadır. Uygulanan gerilim azaltıldığında ise tekrar berrak hale gelmekte ve ışık geçirgenliği artmaktadır. Bu şekilde ‘ayarlanabilir camlar’ üretilmektedir.

 Whatsapp’tan Sor